Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Medalowo zakończyli sezon halowy

Medalowo zakończyli sezon halowy

Opublikowano:

Cztery medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia w ramach Halowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Młodzików, Dzieci Starszych i Młodszych w Lekkiej Atletyce.

– W zawodach, które odbyły się 22 lutego 2020 roku w Brzeszczach, uczestniczyło ponad 500 młodych lekkoatletów z całego województwa, którzy zacięcie walczyli o medale i tytuły Mistrzów Małopolski w Lekkiej Atletyce. Wszystkim zależało również na uzyskaniu jak najwyższych lokat oraz poprawieniu własnych rekordów życiowych – relacjonuje Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i zarazem trenerka naszej ekipy.

We wspomnianych mistrzostwach młodzi sportowcy Victorii Trzebinia zdobyli cztery medale w kategorii Młodzików U 16 (roczniki 2005 i 2006) .

Najlepiej z trzebińskiej ekipy spisała się Martyna Śledzinska, która w pchnięciu kulą (3 kg) wynikiem 9.32 metra zdobyła srebrny medal i tytuł halowej vicemistrzyni Małopolski, a jednoczesnie ustanowiła swój nowy rekord życiowy w tej dyscyplinie.

Dwa brązowe medale wywalczył Kamil Petka. Pierwszy w pchnięciu kulą (5 kg) z rekordem życiowym wynoszącym 9.68 metra, a drugi w skoku wzwyż z wynikiem 1.55 metra, który również okazał się rekordem życiowym zawodnika.

Kolejny brązowy medal w skoku wzwyż zdobyła Małgorzata Jaśkaczek w konkursie skoku wzwyż, w którym uzyskała wynik wynoszący 1.40 metra.

Warto pokreślić, że tuż za podium, to jest na czwartych miejscach, uplasował się Artur Łapcik w biegu przez płotki na 60 metrów oraz debiutująca w barwach Victorii Trzebinia – Daria Kumala, która wystartowała w konkursie pchnięcia kulą.

Ponadto uczestnicząca w konkursie skoku w dal – Julia Kulawiak wynikiem 3.88 metra ustanawiła swój nowy rekord życiowy.

(RS)

Na zdjęciu lekkoatleci Victori Trzebinia, którzy zdobyli medale w Brzeszczach. Od lewej stoją: Kamil Petka, Martyna Śledzińska i Małgorzata Jaśkaczek. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij