Piątek, 26 kwietnia 2024 | Marzeny, Klaudiusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Medalowo zakończyli sezon halowy

Medalowo zakończyli sezon halowy

Opublikowano:

Cztery medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia w ramach Halowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Młodzików, Dzieci Starszych i Młodszych w Lekkiej Atletyce.

– W zawodach, które odbyły się 22 lutego 2020 roku w Brzeszczach, uczestniczyło ponad 500 młodych lekkoatletów z całego województwa, którzy zacięcie walczyli o medale i tytuły Mistrzów Małopolski w Lekkiej Atletyce. Wszystkim zależało również na uzyskaniu jak najwyższych lokat oraz poprawieniu własnych rekordów życiowych – relacjonuje Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i zarazem trenerka naszej ekipy.

We wspomnianych mistrzostwach młodzi sportowcy Victorii Trzebinia zdobyli cztery medale w kategorii Młodzików U 16 (roczniki 2005 i 2006) .

Najlepiej z trzebińskiej ekipy spisała się Martyna Śledzinska, która w pchnięciu kulą (3 kg) wynikiem 9.32 metra zdobyła srebrny medal i tytuł halowej vicemistrzyni Małopolski, a jednoczesnie ustanowiła swój nowy rekord życiowy w tej dyscyplinie.

Dwa brązowe medale wywalczył Kamil Petka. Pierwszy w pchnięciu kulą (5 kg) z rekordem życiowym wynoszącym 9.68 metra, a drugi w skoku wzwyż z wynikiem 1.55 metra, który również okazał się rekordem życiowym zawodnika.

Kolejny brązowy medal w skoku wzwyż zdobyła Małgorzata Jaśkaczek w konkursie skoku wzwyż, w którym uzyskała wynik wynoszący 1.40 metra.

Warto pokreślić, że tuż za podium, to jest na czwartych miejscach, uplasował się Artur Łapcik w biegu przez płotki na 60 metrów oraz debiutująca w barwach Victorii Trzebinia – Daria Kumala, która wystartowała w konkursie pchnięcia kulą.

Ponadto uczestnicząca w konkursie skoku w dal – Julia Kulawiak wynikiem 3.88 metra ustanawiła swój nowy rekord życiowy.

(RS)

Na zdjęciu lekkoatleci Victori Trzebinia, którzy zdobyli medale w Brzeszczach. Od lewej stoją: Kamil Petka, Martyna Śledzińska i Małgorzata Jaśkaczek. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.