Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Poznali smak międzynarodowej rywalizacji

Poznali smak międzynarodowej rywalizacji

Opublikowano:

Przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji młodzi lekkoatleci z Gminy Trzebinia wzięli udział w prestiżowych imprezach sportowych w Bielsku-Białej oraz w Krakowie.

Pierwszą z nich był XV Międzynarodowy Mityng BESKIDIANATHLETIC, zorganizowany w Bielsku–Białej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

W imprezie tej grupa 30 dziewcząt i chłopców z Trzebini rywalizowała z młodymi sportowcami z Czech, Włoch, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Rosji, Białorusi i Serbii. Łącznie w zawodach wraz z zagranicznymi ekipami wzięło udział 1443 młodych lekkoatletów.

– Nikt z naszej ekipy nie znalazł się na podium w Bielsku-Białej, ale dla wszystkich wielką przygodą był już sam udział w międzynarodowych zawodach sportowych. Dodać jednak należy, że podczas tych zawodów część naszych zawodników osiągnęła swoje rekordy życiowe, co jest ich wielkim sukcesem – mówi Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia.

Najlepiej wypadł Kacper Poroś – uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach, który zajął IX miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 54,44 oraz Patryk Szczurek ze Szkoły Podstawowej w Psarach, który uplasował się na XIV miejscu w skoku w dal z wynikiem 4,29, a jednocześnie zajął XIX miejsce w biegu na 60 m z wynikiem 8,89.

Kolejna impreza to Małopolski Mityng Lekkoatletyczny pod hasłem „I ty możesz zostać Mistrzem”. Wystartowali w nim Anna Nowotarska, Dżesika Patyk i Adrian Tryfanów z Gimnazjum nr 2 w Trzebini (Siersza).

– Zawody przeprowadzono na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a wystartowało w nich ponad 500 zawodników z województwa małopolskiego i innych regionów – relacjonuje Ewa Sierka.

W Krakowie kolejny dobry występ w tym sezonie odnotował Adrian Tryfanów, który zajął III miejsce. Ten młody sportowiec jednocześnie po raz kolejny poprawił swój rekord życiowy w pchnięciu kulą, wypychając sprzęt o wadze 5 kg na odległość 8 m 13 cm .

– Wynik Adriana oraz wyniki obu dziewczyn uzyskane w biegu na 300 m to dobry prognostyk na rozwijający się sezon 2016 roku – podsumowuje Ewa Sierka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij