Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Super turniej Trzebinia Winter Cup

Super turniej Trzebinia Winter Cup

Opublikowano:

Kilka dni temu miałem przyjemność uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu sportowym. Tym wydarzeniem był Zimowy Turniej Piłki Nożnej Halowej – Trzebinia Winter Cup 2017.

Na co dzień niemal zupełnie nie zdarza się, by piłkarzy, ich trenerów i działaczy z niemal wszystkich trzebińskich klubów piłkarskich, które oficjalnie występują na różnych szczeblach rozgrywek, spotkać w jednym miejscu i o tym samym czasie. Za sprawą Trzebinia Winter Cup stało się to możliwe.

To wspaniała okazja do integracji trzebińskich środowisk związanych na co dzień z najpopularniejszą dyscypliną sportową – piłką nożną. Okazja nie tylko do oglądania meczów i kibicowania, ale i do rozmów, lepszego poznania się czy wzajemnej wymiany doświadczeń.

Bardzo dobrym pomysłem w tegorocznej edycji tej imprezy było rozgrywanie meczów system każdy z każdym. Dzięki temu każdy trzebiński zespół piłkarski występujący na co dzień w A czy B klasie mógł się zmierzyć z piłkarzami trzecioligowego MKS-u Trzebinia Siersza.

I jak przystało na lokalny turniej piłkarski nie obyło się bez niespodzianek. Największą z nich było pokonanie 1:0 trzecioligowych piłkarzy MKS Trzebinia Siersza przez amatorski zespół Manhattanu Trzebinia. Dodam, że była to jedyna przegrana naszych trzecioligowców.

Godnym przypomnienia był również pojedynek pomiędzy MKS Trzebinia Siersza a UKS Górnik Siersza, zakończony zwycięstwem tego pierwszego zespołu 6:3. Trzecioligowcy w sześciu turniejowych meczach stracili tylko 7 goli, ale aż trzy z nich właśnie w spotkaniu z występującą w klasie B ekipą z Sierszy. Co ciekawe wszystkie trzy bramki dla Górnika Siersza we wspomnianym meczu zdobył jeden piłkarz – Sebastian Gleń.

Takie mecze zapewne na długo pozostaną w pamięci piłkarzy, trenerów i klubowych działaczy z Trzebini.

Gratuluję Michałowi Buziewiczowi – prezesowi Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Siersza pomysłu i inicjatywy, dzięki czemu zaistniał u nas niezwykle potrzebny i pożyteczny zimowy turniej piłkarski Trzebinia Winter Cup. W tym miejscu trzeba również wspomnieć radnego Tomasza Kobiereckiego wraz z kolegami z Klubu Radnych Dialog i Porozumienie, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego sportowego wydarzenia.

Robert Siwek – redaktor naczelny portalu wTrzebini.pl

Na zdjęciu piłkarze Manhattanu Trzebinia, którzy podczas tegorocznego turnieju Trzebinia Winter Cup jako jedyni pokonali trzecioligową ekipę Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza (Fot.: Robert Siwek 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij