Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinianki znów powalczą o mistrzostwo Polski!

Trzebinianki znów powalczą o mistrzostwo Polski!

Opublikowano:

Zawodniczki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii juniorek starszych.


Zawody półfinałowe w tej kategorii wiekowej odbyły się w miniony weekend (16-18.03.2018) w Nowym Targu.

– Nasz zespół znakomicie rozpoczął sportowe zmagania od wysokiej wygranej 12:1 z UKS Junior Kębłowo z Wielkopolski. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana nasza podopieczna Ewelina Turek – relacjonuje Paweł Raj, trener trzebinianek i zarazem prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia.

– W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z reprezentantem województwa podlaskiego – UKS Gródek, który okazał się dużo trudniejszą przeszkodą do pokonania. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się naszym zwycięstwem 3:0, a znakomitą dyspozycję zaprezentowała w nim nasza bramkarka – Magda Michaliszyn, która wybroniła wszystkie 18 strzałów i zachowała czyste konto. Z kolei reprezentująca nasze barwy Natalia Pastusińska została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania – mówi Paweł Raj.

– Przed ostatnim naszym pojedynkiem z MMKS Podhale Nowy Targ było już wiadomo, że obie drużyny uzyskały awans do finału mistrzostw Polski. Stawką było lepsze rozstawienie w finale. Mecz był ciekawy, na dobrym poziomie i obfitował w dużo strzałów oraz bramek. W ostatniej minucie decydującego o zwycięstwie 7:6 gola zdobyło Podhale i zajęło pierwsze miejsce, a nasz zespół awansował do finału z miejsca drugiego. Najlepszą zawodniczką tego meczu została wybrana nasza unihokeistka Maja Masztaler – podsumowuje Paweł Raj.

Organizatorzy zawodów w Nowym Targu wyróżnili nagrodami rzeczowymi najlepsze zawodniczki turnieju – najlepsza szóstka. Wśród nich wytypowane zostały aż trzy unihokeistki Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia: Magdalena Michaliszyn, Ewelina Turek i Maja Masztaler.

Skład PUKS Trzebinia: Magdalena Michaliszyn, Natalia Pastusińska, Weronika Pabis, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Patrycja Ludwiczak, Natalia Stępowska, Martyna Bigaj, Aneta Szmyd, Julia Trębacz, Izabela Koziołko, Paulina Korpacka.

Wyjazd i udział w turnieju był współfinansowany przez Gminę Trzebinia w ramach realizacji projektu „Prowadzenie szkolenia sportowego oraz udział we współzawodnictwie sportowym w zakresie unihokeja dziewcząt i chłopców”.

(RS)

Na zdjęciu ekipa Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Trzebinia, która wywalczyła awans do finału mistrzostw Polski 2018 w unihokeju w kategorii juniorek starszych. Fot.: Archiwum PUKS Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij