Piątek, 26 kwietnia 2024 | Marzeny, Klaudiusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z Krakowa wrócili z medalami

Z Krakowa wrócili z medalami

Opublikowano:

Młodzi lekkoatleci z Trzebini z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas czerwcowych III Otwartych Mistrzostw Krakowa Dzieci Młodszych i Starszych w Lekkiej Atletyce 2017 oraz  XII Otwartych Mistrzostw Krakowa Młodzików w Lekkiej Atletyce 2017.

Zawody odbywały się na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a uczestniczyło w nich blisko siedmiuset młodych lekkoatletów. Nasze miasto reprezentowała 27 osobowa ekipa z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia pod opieką trenerki Ewy Sierki.

– Nasi zawodnicy wywalczyli aż cztery tytuły wicemistrzów Krakowa oraz kilkanaście bardzo wysokich miejsc – relacjonuje Ewa Sierka

Srebro w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych zdobył Mateusz Juszczak z wynikiem 135cm, natomiast w kategorii młodzików srebrny medal wywalczył Piotr Pulnar (141cm). Ponadto srebrny medal w skoku wzwyż z wynikiem 122 cm zdobyła także najmłodsza zawodniczka trzebińskiej Victorii – Małgorzata Jaśkaczek.

Oprócz tego najmłodszy zawodnik trzebińskiego klubu – Kamil Petka, startując w kategorii wyższej, bo obejmującej dzieci starsze, wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem z wynikiem 21,16 m.

Dodać trzeba, że zawodnicy Victorii Trzebinia zajęli również kilka bardzo wysokich lokat w krakowskich zawodach. Ewa Kowal zajęła IV miejsce w rzucie dyskiem i VI miejsce w pchnięciu kulą (3kg). Natomiast Szymon Pulnar uzyskał IV miejsce w rzucie dyskiem i V miejsce w pchnięciu kulą (5kg). Z kolei Julita Starzycka zdobyła VI miejsce w skoku wzwyż, Kamil Petka VI miejsce w rzucie piłeczką palantową, a Małgorzata Jaśkaczek VII miejsce w rzucie piłeczką palantową.

Zawodnicy, którzy uzyskali miejsca na podium, otrzymali medale i oraz okolicznościowe koszulki z logo Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

– Dzięki wsparciu z Gminy Trzebinia możemy brać udział w zawodach lekkoatletycznych i osiągać tak dobre wyniki – podsumowuje Ewa Sierka.