Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zdobyła brązowy medal w Warszawie

Zdobyła brązowy medal w Warszawie

Opublikowano:

Zuzanna Sraga – zawodniczka Klubu Sportowego Victoria Trzebinia zdobyła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Biegu „Lekkoatletyka dla każdego” w ramach Orlen Warsaw Marathon.


Impreza zorganizowana z okazji Narodowego Święta Biegania odbyła się w sobotę 21 kwietnia 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– W biegu „Lekkoatletyka dla każdego!” w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział trzy tysiące dzieci z całej Polski, w tym kilkudziesięcioosobowa reprezentacja naszego klubu – informuje Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i trenerka naszej ekipy.

Uczniowie klas od czwartej do szóstej mieli do pokonania 600 metrów, natomiast uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum musieli pokonać 800 metrów.

Najlepiej z naszej ekipy zaprezentowała się Zuzanna Sraga, która w kategorii wiekowej 2006 zdobyła trzecie miejsce w biegu na 600 metrów. Warto przy tym dodać, że w biegu tym uczestniczyło aż trzysta dziewcząt.

Biorąc pod uwagę ogromną ilość dziewcząt i chłopców uczestniczących w imprezie warto odnotować dobre wyniki innych młodych zawodników reprezentujących trzebińską Victorię.

I tak w roczniku 2006 wysokie 18 miejsce zajęła Małgorzata Jaśkaczek. Dziewczyny z rocznika 2005 wywalczyły kolejno 42 miejsce – Wiktoria Tryfanów oraz 68 miejsce – Julia Gregorczyk na 292 startujące. Z kolei na 36 pozycji w roczniku 2004 uplasowała się Julia Jaśkaczek na 148 startujących. Natomiast najmłodsza reprezentantka trzebińskiej ekipy – Maja Adamczyk zajęła 71 miejsce w ramach rocznika 2008 na 346 startujących.

Wśród chłopców najlepszy wynik osiągnął Kamil Szuba, który w ramach rocznika 2005 uplasował się na 44 pozycji na 183 startujących. Z kolei Nikodem Liszka zajął 46 miejsce w kategorii wiekowej 2004.

(RS)

Zawodniczka Klubu Sportowego Victoria Trzebinia – Zuzanna Sraga (na zdjęciu pierwsza z prawej) – zdobyła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Biegu „Lekkoatletyka dla każdego” w ramach Orlen Warsaw Marathon. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij