Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Złoto, srebro i brąz przywieźli z Tarnowa

Złoto, srebro i brąz przywieźli z Tarnowa

Opublikowano:

Trzy medale zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia w ramach Mistrzostw Małopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Tarnowie.

Zawody odbyły się 14 września 2019 roku, a startowali w nich zawodnicy urodzeni w latach 2004-2005. Wśród nich była czteroosobowa reprezentacja trzebińskiego klubu.

– Z zawodów udało nam się przywieść jeden medal złoty, jeden srebrny i jeden brązowy – cieszy się Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i zarazem trenerka naszej ekipy.

Złoty medal w skoku wzwyż wywalczył Mateusz Juszczak (2004), uzyskując wynik 1.76 metra, co jest jego nowym rekordem życiowym i zarazem minimum na Mistrzostwa Polski U16, które w dniach 21-22 września 2019 roku odbędą się w Tarnowie.

– Mateusz wystartuje na wspomnianych Mistrzostwach Polski z dziewiątym wynikiem w skoku wzwyż w Polsce – podkreśla Ewa Sierka.

Z kolei srebro i brąz to zasługa Szymona Saternusa (2004), który w biegu na 300 metrów zajął drugie miejsce, uzyskując czas 39.32 sekundy (nowy rekord życiowy), a w biegu na 100 metrów był trzeci i uzyskał wynik 12.12 sekundy (także nowy rekord życiowy).

Wyjazd zawodników Klubu Sportowego Victoria Trzebinia do Tarnowa został wsparty przez Orlen Południe – głównego sponsora klubu oraz firmy: Energomedia Sp. zoo, Veolia Południe Sp. zoo, Duhabex, H2O Trzebinia, Koko Dulowa, Alfa Prime i Górka Cement Sp. zoo.

(RS)

Na zdjęciu na głównym stopniu podium zawodnik Klubu Sportowego Victoria Trzebinia – Mateusz Juszczak, który zdobył złoty medal w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Małopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Tarnowie. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij