Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Będzie nowy przystanek w Pile Kościeleckiej

Będzie nowy przystanek w Pile Kościeleckiej

Opublikowano:

Przy Wiejskim Domu Kultury w Pile Kościeleckiej zostanie urządzony przystanek na żądanie dla linii minibusowej chrzanowskiego ZKKM oznaczonej symbolem „P”, która łączy Chrzanów z Kościelcem, Piłą Kościelecką, Bolęcinem i Płazą.

O zorganizowanie przystanku mieszkańcy Piły Kościeleckiej upominali się od kilku miesięcy, a sprawę w ich imieniu pilotował sołtys tej miejscowości – Kazimierz Ludwikowski.

Pod koniec ubiegłego roku sołtys złożył w tej sprawie oficjalny wniosek do zarządu Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie, który swoimi podpisami poparło kilkudziesięciu mieszkańców Piły Kościeleckiej.

Zarząd Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie przychylił się do zgłoszonej propozycji, a następnie zorganizował w tej sprawie wizję lokalną przy Wiejskim Domu Kultury w Pile Kościeleckiej z udziałem Policji oraz przedstawicieli Gminy Trzebinia, Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie i Związku Komunalnego „Komunikacja Międzygminna” w Chrzanowie.

Wspólnie ustalono, że najlepszym miejscem do zorganizowania przystanku minibusa linii „P” będzie plac przy domu kultury.

– Ostatnio otrzymałem z gminy odpowiedź, że jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, to rozpoczną się prace związane z urządzeniem przystanku – mówi Kazimierz Ludwikowski, sołtys Piły Kościeleckiej.

– Z przystanku zapewne chętnie skorzystają mieszkańcy znajdujących w pobliskiej okolicy domów, dzieci uczęszczające na zajęcia do naszego domu kultury jak i jego pracownicy – cieszy się sołtys Kazimierz Ludwikowski.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij