Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Kuter Ignacy dla dzieciaków z Centrum

Kuter Ignacy dla dzieciaków z Centrum

Opublikowano:

Dzieci z Osiedla Centrum mają do dyspozycji nowy, atrakcyjny plac zabaw, który staraniem Gminy Trzebinia został zbudowany przy ulicy Słonecznej.


Obiekt powstał na skraju osiedla, tuż przy polnej drodze prowadzącej w kierunku Balatonu i Dworu Zieleniewskich.

– Z inicjatywą realizacji tego przedsięwzięcia wystąpili mieszkańcy Osiedla Centrum – informuje Agnieszka Malczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

Plac zabaw został wyposażony w czworokąt sprawnościowy, karuzelę, podwójną huśtawkę wahadłową, kiwak oraz zestaw zabawowy Szymek i kuter Ignacy. Dodać należy, że pod urządzeniami zamontowano tzw. nawierzchnię bezpieczną, której zadaniem jest amortyzowanie ewentualnego upadku dziecka na ziemię. Ponadto plac został wyposażony w ławki i ogrodzony.

Obiekt został zbudowany przez wyłonioną w postępowaniu przetargowym Grupę Hydro z Mosiny za kwotę 105.451 zł. Dodatkowo gmina zapłaciła 4.500 zł za dokumentację projektową oraz 2.430 zł za nadzór inwestorski.

Plac zabaw przy ulicy Słonecznej w Trzebini był jedynym nowym tego typu obiektem zbudowanym w 2015 roku.

– W 2016 roku Gmina Trzebinia nie planuje budowy nowych placów, natomiast przeprowadzi bieżące naprawy na istniejących placach zabaw – zapowiada naczelnik Agnieszka Malczyk.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij