Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Mieszkańcy Myślachowic wspierają przedszkole

Mieszkańcy Myślachowic wspierają przedszkole

Opublikowano:

W 2016 roku Myślachowice wydadzą z funduszu sołeckiego 28.211 złotych. Zdecydowana większość z tej kwoty zostanie przeznaczona na cele oświatowe i kulturalne.


Zgodnie z wolą mieszkańców wyrażoną podczas zebrania wiejskiego najwięcej pieniędzy, bo aż 14 tysięcy złotych otrzyma miejscowe Przedszkole Samorządowe, a uzyskane środki finansowe będą wydatkowane na remont jednego z pomieszczeń w tej placówce.

– Od czterech lat przeznaczamy znaczące kwoty z funduszu sołeckiego na rzecz naszego przedszkola. To systematycznie działanie przyczyniło się do rozwoju placówki, a przede wszystkim do stworzenia lepszych warunków socjalnych dla dzieci korzystających z opieki przedszkolnej – mówi Jacek Woch, sołtys Myślachowic.

Ponadto z funduszu sołeckiego na 2016 rok mieszkańcy Myślachowic zdecydowali się przeznaczyć 9.000 zł na remont pomieszczenia w Domu Kultury na potrzeby organizacji izby tradycji. Oprócz tego 4.000 zł przeznaczono organizację imprezy integracyjnej pod nazwą XIV Piknik Myślachowicki, a pozostałe 1211 zł zdecydowano wydatkować na nasadzenie zieleni przy boisku wielofunkcyjnym.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij