Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Nie ma zagrożenia dla pediatrii w Myślachowicach

Nie ma zagrożenia dla pediatrii w Myślachowicach

Opublikowano:

Po odejściu z Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Myślachowicach dotychczasowego lekarza pediatry mieszkańcy tego sołectwa obawiali się, że poradnia dziecięca w ich miejscowości może zostać zlikwidowana. Na szczęście nie ma takich planów.


By wyjaśnić sprawę u źródła na ostatnie zebranie wiejskie w Myślachowicach sołtys Jacek Woch zaprosił Macieja Pakułę – prezesa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Trzebinia”, któremu podlega Wiejski Ośrodek Zdrowia w Myślachowicach.

– Chcę państwa uspokoić, że intensywnie poszukujemy nowego lekarza pediatry do Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Myślachowicach. Nie jest to jednak łatwe, bo aktualnie mamy ogromny deficyt lekarzy pediatrów i bardzo trudno jest znaleźć medyka chętnego do pracy nawet za bardzo dobre pieniądze – poinformował prezes Maciej Pakuła.

– Do czasu pozyskania nowego pediatry do Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Myślachowicach będziemy zapewniać w waszym ośrodku dyżury innych lekarzy pediatrów przez cztery dni w tygodniu w wymiarze dwóch, trzech godzin dziennie. Z kolei w nagłych przypadkach mogą państwo zawsze skorzystać z innych pobliskich placówek znajdujących się w naszej strukturze tj. przychodni w Gaju lub na Osiedlu ZWM – dodał prezes Maciej Pakuła.

Z poradni dziecięcej w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Myślachowicach korzysta przeciętnie od kilku do kilkunastu małych pacjentów dziennie, co w skali miesiąca daje od 150 do 200 porad lekarskich.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij