Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nowa sieć wodna dla Głębokiej w Myślachowicach

Nowa sieć wodna dla Głębokiej w Myślachowicach

Opublikowano:

Do końca lipca 2017 roku Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie planuje wykonanie prac związanych z przebudową sieci wodnej na całej długości ulicy Głębokiej w Myślachowicach.

– Sieć wodna w ulicy Głębokiej ulegała częstym awariom, co utrudniało życie okolicznym mieszkańcom. Kompleksowa wymiana wodociągu w tej ulicy powinna na długie lata wyeliminować dotychczasowe niedogodności – mówi Jacek Woch, sołtys Myślachowic, który zabiegał o realizację tego zadania w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie.

Warto dodać, że w ostatnich latach w ulicy Głębokiej w Myślachowicach wymieniono sieć gazową, słupy oraz sieć energetyczną niskiego napięcia, a także wykonano odwodnienie terenów przylegających do tej ulicy.

Niestety we wspomnianej ulicy nie planuje się natomiast budowy kanalizacji sanitarnej z uwagi na brak możliwości pozyskania na ten cel unijnego dofinansowania, co spowodowane jest zbyt małą ilością  mieszkańców, jaka mogłaby się podłączyć do 1 kilometra potencjalnej sieci kanalizacyjnej.

– Po zakończeniu wymiany wodociągu w ulicy Głębokiej będę zabiegał w gminie o przeprowadzenie niezbędnych regulacji prawnych dla tej drogi. To pozwoli w przyszłości myśleć o położeniu nowej nakładki asfaltowej na ulicy Głębokiej – zapowiada sołtys Jacek Woch.

Warto jeszcze nadmienić, że w październiku 2017 roku planowane  jest rozpoczęcie prac związanych z wymianą sieci wodnej w ulicy XV Lecia w Myślachowicach.

(RS)

Na zdjęciu przystanek autobusowy Myślachowice Rynek.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij