Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przyjdź i posłuchaj, co chcą spalać w elektrowni

Przyjdź i posłuchaj, co chcą spalać w elektrowni

Opublikowano:

W środę 14 lutego 2018 roku obędzie się ogólnodostępne spotkanie mieszkańców z przedstawicielami spółki Tauron Wytwarzanie na temat planowanej inwestycji pod nazwą „Dostosowanie bloków nr 1 i 2 w Elektrowni Siersza w Trzebini do wykorzystania paliw alternatywnych”.


Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini-Gaju (Osiedle Gaj 39), a jego celem będzie zapoznanie mieszkańców z planowaną inwestycją, a także przedstawienie raportu oddziaływania na środowisko planowanego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że o zorganizowanie tego typu spotkania informacyjnego dla mieszkańców zaapelowały do burmistrza Trzebini z końcem stycznia bieżącego roku rady osiedlowe z Sierszy, Gaja, Gaja Zacisza i Osiedla Energetyków.

– Celem takiego spotkania powinno być rzetelne przedstawienie zaniepokojonym mieszkańcom planowanej inwestycji polegającej na dostosowaniu bloków nr 1 i 2 do spalania „paliwa alternatywnego” (odpadów) oraz związanych z tym zagrożeń, zalet czy przewidywanych środków bezpieczeństwa – czytamy w piśmie skierowanym do burmistrza Trzebini i podpisanym przez Mariana Kokoszkę – przewodniczącego Rady Osiedla Siersza, Zdzisława Kamodę – przewodniczącego Rady Osiedla Gaj Zacisze, Józefa Dziedzica – przewodniczącego Rady Osiedla Gaj i Antoniego Głowacza – przewodniczącego Rady Osiedla Energetyków.

Wymienieni przedstawiciele trzebińskich osiedli zwrócili się również do burmistrza Trzebini z apelem o przedłużenie możliwości składania wniosków i uwag do przeprowadzonej oceny oddziaływania na środowisko planowanej inwestycji na termin określony na 21 dni po zorganizowanym spotkaniu informacyjnym z mieszkańcami.

Robert Siwek

Na zdjęciu chłodnie Elektrowni Siersza widziane od strony Gaja Zacisza. Fot.: Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij