Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Radny Ludwikowski chce przenieść przystanki

Radny Ludwikowski chce przenieść przystanki

Opublikowano:

Kazimierz Ludwikowski – trzebiński radny i zarazem sołtys Piły Kościeleckiej chciałby przenieść około 300 metrów w stronę wspomnianego sołectwa przystanki autobusowe położone przy ulicy Chrzanowskiej w pobliżu tamy na Zalewie Chechło.


Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini Kazimierz Ludwikowski poinformował władze miasta, że takie sugestie i prośby docierają do niego od mieszkańców Piły Kościeleckiej.

– Obecnie przystanki autobusowe są usytuowane w sąsiedztwie terenów leśnych, co sprawia, że wiele osób, zwłaszcza wieczorem, boi się z nich korzystać. Latem korzysta z nich wielu mieszkańców Chrzanowa, którzy dojeżdżają nad Zalew Chechło, ale przez większą część roku przystanki te są w niewielkim stopniu wykorzystywane – mówi Kazimierz Ludwikowski.

– Gdyby oba przystanki przesunąć około 300 metrów w stronę Piły Kościeleckiej, to wówczas osoby zamieszkałe w zachodniej części naszej wsi chętniej by z nich korzystały. Takie rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla naszych mieszkańców jak i organizatora przewozów autobusowych, który mógłby w ten sposób zyskać dodatkowych pasażerów – dodaje Kazimierz Ludwikowski.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij