środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sypie się mur otaczający pałac w Młoszowej

Sypie się mur otaczający pałac w Młoszowej

Opublikowano:

Od dawana Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej i zarazem radna miejska apeluje do trzebińskich władz samorządowych o przejęcie na rzecz gminy oraz zagospodarowanie zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej.

O sprawie przypomniała podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini, która odbyła się 24 lutego 2017 roku. Tym razem pretekstem do ponownego poruszenia tematu był rozsypujący się mur, który otacza zabytkowy pałac i park w Młoszowej.

– Bardzo proszę o pochylenie się nad tematem Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej. Mamy pomysły jak obiekt zagospodarować i jest szansa, by pozyskać na ten cel unijne fundusze – zwróciła uwagę Bożena Adamczyk.

– Po odpowiednim zagospodarowaniu ten obiekt mógłby być chlubą i wizytówką całej Trzebini. Miejsce to mogłoby tętnić życiem, dawać nowe miejsca pracy i przyciągać do naszej gminy osoby z zewnątrz – dodała Bożena Adamczyk.

Oprócz tego Bożena Adamczyk zwróciła również uwagę na pilną potrzebę przekonania władz powiatowych do zbudowania chodnika dla pieszych przy ulicy Florkiewicza w Młoszowej na odcinku od placu zabaw w kierunku centrum wsi. Dzięki temu piesi nie przechodziliby obok wspomnianego wcześniej wysokiego muru, który w ostatnim czasie zaczął ulegać degradacji, co może stanowić zagrożenie dla poruszających przy nim osób, w tym dzieci.

(RS)

Na zdjęciu powstała w ostatnich dniach wyrwa w murze otaczającym Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej od strony ulicy Florkiewicza. Stan z dnia 24 lutego 2017 roku.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij