Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Młoszowej potrzebne jest rondo lub światła

W Młoszowej potrzebne jest rondo lub światła

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej i zarazem gminna radna wyszła z inicjatywą budowy sygnalizacji świetlnej lub ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej.

– Chciałam zgłosić wniosek o wykonanie sygnalizacji świetlnej lub wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w Młoszowej oraz prosić o wykonanie oznaczeń kasetonowych na zlokalizowanym w pobliżu tego skrzyżowania przejściu dla pieszych – zaapelowała Bożena Adamczyk na wrześniowej sesji Rady Miasta Trzebini.

Bożena Adamczyk argumentowała, że kierowcy mają dużą trudność z włączeniem się do ruchu na drogę krajową nr 79 w Młoszowej – ulicę Krakowską z ulic podporządkowanych tj.: ulicy Florkiewicza i Szembeka, dlatego sygnalizacja świetlna lub rondo w tym miejscu przyczyniłoby się do usprawnienia ruchu i poprawiłoby bezpieczeństwo zmotoryzowanych.

Sołtys i radna zwróciła ponadto po raz kolejny uwagę na potrzebę lepszego oznaczenia pobliskiego przejścia dla pieszych poprzez montaż tzw. oznaczeń kasetonowych, by było ono lepiej widoczne dla kierowców z dalszej odległości. Jednocześnie przypomniała, że przejście to jest bardzo niebezpieczne i w przeszłości już wielokrotnie dochodziło na nim do potrąceń pieszych, w tym trzech ze skutkiem śmiertelnym.

– Wierzę, że pan jako drogowiec wesprze tę inicjatywę w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by sprawa ta ruszyła do przodu – zaapelowała Bożena Adamczyk do Grzegorza Żuradzkiego, pełniącego funkcję burmistrza Trzebini.

Na zdjęciu niebezpieczne skrzyżowanie ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w centrum Młoszowej (Fot.: Robert Siwek 2018).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij