Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Myślachowicach mają lekarza pediatrę, ale…

W Myślachowicach mają lekarza pediatrę, ale…

Opublikowano:

Od stycznia w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Myślachowicach codziennie jest dostępny dla małych pacjentów lekarz pediatra. Problem jednak w tym, że medyk nie jest w pełni wykorzystany.

Po odejściu z myślachowickiego ośrodka zdrowia poprzedniego lekarza pediatry mieszkańcy wsi obawiali się, że poradnia dziecięca może zostać u nich zlikwidowana i usilnie domagali się zatrudnienia w pełnym wymiarze nowego lekarza. Sprawa wzbudziła nawet gorącą dyskusję na jednym z ubiegłorocznych zebrań wiejskich.

Maciej Pakuła – prezes Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Trzebinia, któremu podlega placówka w Myślachowicach, obiecał mieszkańcom wsi, że zatrudni nowego pediatrę i słowa dotrzymał. Chociaż nie było to wcale łatwe, bo na rynku jest duży deficyt lekarzy pediatrów i trudno było znaleźć kandydata do pracy.

W efekcie podjętych starań od stycznia w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Myślachowicach codziennie ordynuje nowy lekarz pediatra – Iwona Leska Kulak. Niestety lekarka nie jest w pełni wykorzystana, co w przyszłości może skutkować zmniejszeniem wymiaru godzin dostępności lekarza tej specjalności w przychodni w Myślachowicach.

Z tego powodu w czasie kwietniowego zebrania wiejskiego w Myślachowicach odczytany został list do mieszkańców wystosowany w tej sprawie przez Macieja Pakułę – prezesa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Trzebinia, który zwrócił się z prośbą do myślachowiczan o jak najszybszą aktualizację deklaracji do lekarza i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, by utrzymać dotychczasową dostępność lekarza pediatry w miejscowej placówce.

Z podobnym apelem zwrócił się do mieszkańców Myślachowic sołtys Jacek Woch.

– Bardzo proszę wszystkich rodziców, którzy swoje dzieci zapisali do innych lekarzy, by przepisali je do naszego nowego pediatry w Myślachowicach, o zatrudnienie którego wspólnie walczyliśmy. Skoro mamy lekarza na miejscu, to korzystajmy z jego pomocy, by nie doszło do sytuacji, że w przyszłości pediatra będzie dostępny w naszej przychodni nie codziennie, ale tylko trzy lub dwa razy w tygodniu – zaapelował sołtys Jacek Woch.

Robert Siwek

Na zdjęciu Wiejski Ośrodek Zdrowia w Myślachowicach.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij