Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Procedura w sprawie budowy kopalni została wydłużona

Procedura w sprawie budowy kopalni została wydłużona

Opublikowano:

Do 1 kwietnia 2016 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydłużył postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa Zakładu Górniczego KWK Mariola 1 i eksploatacja węgla kamiennego ze złoża „Siersza 2”.


– Powyższe spowodowane jest skomplikowanym charakterem sprawy i koniecznością weryfikacji przedłożonego raportu o oddziaływaniu na środowisko, oczekiwaniem na opinie organów współuczestniczących w postępowaniu, zapewnienia udziału społeczeństwa oraz zawiadamiania stron o czynnościach organu za pomocą obwieszczeń. Jednocześnie informuję, że podany wyżej termin nie jest ostatecznym terminem załatwienia sprawy i może ulec zmianie – czytamy w obwieszczeniu Bernarda Błaszczyka, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

Przypomnijmy, że ustanowione przez Ministra Środowiska w 2013 roku złoże węgla kamiennego „Siersza 2”, obejmuje obszar ponad 13 kilometrów kwadratowych i rozciąga się od północno-zachodniej części Osiedla Siersza w Gminie Trzebinia po Ciężkowice w Gminie Jaworzno. Zasobność złoża jest szacowana na blisko 40 mln ton węgla energetycznego.

Portal wTrzebini.pl jako pierwszy w regionie napisał z początkiem grudnia ubiegłego roku o wszczęciu postępowania środowiskowego dla planowanej budowy Kopalni Węgla Kamiennego „Mariola 1” na wniosek spółki spółka Carbon Investment z siedzibą w Jaworznie, w której sto procent udziałów posiada australijska firma górnicza Balamara Resources Limited.

Poniżej dla wszystkich zainteresowanych zamieszczamy link do wspomnianego artykułu

http://wtrzebini.pl/fakty-i-wydarzenia/nowa-kopalnia-coraz-blizej/

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij