Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy nadal walczą o trzecią klasę

W Sierszy nadal walczą o trzecią klasę

Opublikowano:

W połowie czerwca reprezentujący rodziców dzieci z Sierszy Społeczny Komitet Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy po raz kolejny wystąpił do władz Gminy Trzebinia z prośbą o utworzenie we wspomnianej szkole klasy trzeciej.

Społeczny Komitet Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy skierował w tej sprawie oficjalne pismo do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka, którego treść przytaczamy poniżej.

– Wielokrotnie zwracaliśmy się do Pana jako rodzice uczniów klasy II o utworzenie oddziału klasy III w roku szkolnym 2017/2018 w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy, powstałej na bazie wygaszanego Gimnazjum nr 2.

W trosce o nasze dzieci oraz sposób ich wychowania i kształcenia nie zgadzamy się i nie zgodziliśmy się na przyjęte stanowisko zastępcy burmistrza Jarosława Okoczuka. Chcieliśmy zauważyć, że Pan Jarosław Okoczuk (mianowany przez Burmistrza zastępca) nie uszanował naszej woli, woli rodziców w sprawie utworzenia III klasy w powstałej Szkole Podstawowej nr 5.

W zaistniałej sytuacji jako „Komitet Poparcia” skierowaliśmy pismo do Ministra Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej, przedstawiając całą naszą sprawę jako bezprecedensowy przypadek braku poszanowania naszej woli przez zastępcę burmistrza.

W odpowiedzi otrzymaliśmy jednoznaczne wyjaśnienie podnoszonej przez nas sprawy, które stawia na pierwszym miejscu wolę rodziców, czyli społeczności lokalnej.

W tej sytuacji jako wspólnota samorządowa jesteśmy oburzeni stanowiskiem mianowanego przez Pana Burmistrza zastępcy (Jarosława Okoczuka), który stawia się w roli mentora i arbitra, zamiast wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

Mając na uwadze powyższe wnosimy do Pana – Panie Burmistrzu Adamczyk, że jako wybrany przez nas wsłucha się Pan w oczekiwania lokalnej społeczności i utworzy od września 2017 roku III klasę w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy – czytamy w piśmie wystosowanym przez Społeczny Komitet Poparcia dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy, a podpisanym przez Joannę Krawczyk i Magdalenę Sajdę.

W najbliższych dniach przekonamy się czy wola rodziców z Sierszy zostanie przez burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka uszanowana…

O poprzednim wniosku o utworzenie klasy trzeciej w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini-Sierszy pisaliśmy na naszym portalu w maju w artykule, do którego link publikujemy poniżej:

http://wtrzebini.pl/edukacja-i-kultura/rodzice-z-sierszy-chca-trzeciej-klasy-na-miejscu/

(RS)

Na zdjęciu Gimnazjum nr 2 w Sierszy, które z dniem 1 września 2017 roku zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 5 (Fot.: Robert Siwek © 2017).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij