Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z kijami pójdą do Puszczy Dulowskiej

Z kijami pójdą do Puszczy Dulowskiej

Opublikowano:

RUCH TO ŻYCIE – pod takim hasłem w niedzielę 24 września 2017 roku w Młoszowej koło Trzebini oraz w pobliskiej Puszczy Dulowskiej odbędzie się „IX Nordic Walking w Puszczy”.

Zbiórka uczestników imprezy została zaplanowana o godzinie 14.30 na parkingu przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Młoszowej, gdzie można dojechać autobusem linii nr 15 lub własnym samochodem.Tam też będą przyjmowane zapisy do poszczególnych kategorii.

O godzinie 14.55 planowany jest start honorowy i przejście na start główny do Puszczy Dulowskiej (koniec ulicy Szembeka). O godzinie 15.15 przewidziany jest start główny grup w kategorii sportowej (10 km dla mężczyzn i 7 km dla kobiet, a następnie strat grupy rekreacyjnej (7,5 km).

Z kolei o godzinie 17.30 planowane jest przejście do Wiejskiego Domu Kultury w Młoszowej, gdzie przewidziano spotkanie integracyjne, wręczenie nagród i poczęstunek dla uczestników imprezy.

– Zapraszamy do udziału w imprezie zarówno grupy zorganizowane jak indywidualnych miłośników marszy z kijami. Najliczniejsza grupa zorganizowana otrzyma puchar ufundowany przez starostę chrzanowskiego  – zachęca Andrzej Pypno, prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Młoszowa.

– W ramach tegorocznej imprezy dr Marek Tomaszyński przeprowadzi dla indywidualnych uczestników sześciominutową próbę marszową z użyciem pulsoksymetru określającego poziom nasycenia krwi tlenem. To badanie z zakresu profilaktyki układu krążeniowo-oddechowego – dodaje Andrzej Pypno.

Głównym organizatorem tegorocznej edycji „Nordic Walking w Puszczy” jest Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa, a jego współorganizatorami: Trzebińskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Trzebini, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Młoszowej.

Dodatkowe informacje na temat imprezy można uzyskać telefonicznie pod numerem: 507 434 272.

Pod zamieszczonym poniżej linkiem mogą Państwo zapoznać się z relacją i galerią zdjęciową z ubiegłorocznej edycji Nordic Walking w Puszczy.

http://wtrzebini.pl/sport-i-rekreacja/z-radoscia-maszerowali-po-puszczy-dulowskiej/

(RS)

Na zdjęciu start jednego z poprzednich marszów nordic walking organizowanych przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Młoszowa.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij