Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Młoszowej znów posypał się zabytkowy mur

W Młoszowej znów posypał się zabytkowy mur

Opublikowano:

W ostatnich dniach minionego roku znów zaczął się rozsypywać kamienny mur, który otacza od strony ulicy Florkiewicza zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej.


Wyrwa w murze powstała około kilkunastu metrów dalej od miejsca, gdzie wspomniany mur osunął się w lutym 2017 roku. Po zdarzeniu miejsce to zostało tymczasowo oznaczone taśmą osadzoną na palikach. W sprawie naprawy muru interweniowała Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej.

Zabytkowy obiekt w Młoszowej nadal pozostaje jeszcze własnością Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który od kilku lat chce się go pozbyć.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w ostatnich latach Bożena Adamczyk wiele razy prosiła burmistrza Trzebini oraz trzebińskich radnych o przejęcie nieruchomości przez Gminę Trzebinia i podjęcie starań o pozyskanie unijnych funduszy na jego odnowienie oraz zagospodarowanie. Tak się jednak nie stało.

Z informacji jakie uzyskaliśmy ostatnio od Bożeny Adamczyk wynika, że aktualnie prowadzone są rozmowy pomiędzy wojewodą małopolskim a Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie na temat ewentualnego przejęcia Zespołu Pałacowo-Parkowego w Młoszowej przez krakowską uczelnię.

O poprzednim osunięciu się muru otaczającego zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej oraz o potrzebie ratowania i zagospodarowania tego obiektu pisaliśmy na naszym portalu w lutym ubiegłego roku w tekście, do którego link zamieszczamy poniżej:

http://wtrzebini.pl/z-osiedli-i-solectw/sypie-sie-mur-otaczajacy-palac-w-mloszowej/

(RS)

Na zdjęciu powstała z końcem minionego roku wyrwa w murze otaczającym Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej od strony ulicy Florkiewicza. Stan z dnia 1 stycznia 2018 roku.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij