środa, 20 września 2017 | Eustachego, Filipiny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Radni za rozwiązaniem gminnej spółki

Radni za rozwiązaniem gminnej spółki

Opublikowano:

Na wniosek burmistrza Trzebini radni Rady Miasta Trzebini na sesji w dniu 29 lipca 2016 podjęli uchwałę o rozwiązaniu gminnej spółki Usługi Komunalne „Trzebinia”.

O przyczynach rozwiązania spółki podanych w projekcie uchwały pisaliśmy na naszym portalu kilka dni temu w tekście „Rozwiążą Usługi Komunalne Trzebinia?”, dostępnym dla Czytelników pod poniższym linkiem: http://wtrzebini.pl/samorzad-i-biznes/rozwiaza-uslugi-komunalne-trzebinia/

Podczas procedowania uchwały dodano do niej autopoprawkę, iż uchwała jest podejmowana na wniosek burmistrza miasta Trzebini, czego nie było w projekcie dokumentu.

Za podjęciem uchwały o rozwiązaniu spółki Usługi Komunalne „Trzebinia” głosowali radni: Stefan Adamczyk, Alicja Antoń, Barbara Dębiec, Marek Harwes, Grażyna Hrabia, Paweł Jasic, Tomasz Kobierecki, Maciej Kozub, Tomasz Lizończyk, Kazimierz Ludwikowski, Katarzyna Majewska, Barbara Paszcza, Tomasz Piszczek, Ewa Siemek, Zdzisław Ścigaj, Jacek Woch i Waldemar Wszołek.

Nikt nie głosował przeciw uchwale, a od głosu wstrzymali się: Bożena Adamczyk i Wojciech Hajduk.

Radni Tadeusz Adamczak i Mariusz Brzózka nie głosowali z uwagi na nieobecność na sesji.

(RS)

drukuj
  • Mieszkaniec Trzebini

    Wniosek z tego, że Trzebinia ma ….. władze! Kilka lat istniał Związek Komunalny „Komunikacja Międzygminna” Jaworzno, z miastami Jaworzno, Chrzanów, Trzebinia i Libiąż. Na czele stał były górnik z Libiąża (pan G.) Zarządzanie związkiem w sposób prosty zmierzało do likwidacji przedsiębiorstwa komunikacyjnego z Jaworzna (MPK Jaworzno, dawny zakład komunikacyjny WPK Katowice). Na szczęście dla tego przedsiębiorstwa jaworznickiego w mieście Jaworzno są mądre władze, więc widząc, co robi pan G. wystąpiły ze związku, powierzając komunikację miejską temu przedsiębiorstwu, które nomen omen zostało włączone do Usług Komunalnych tyle, że z Jaworzna. Dzięki temu została utrzymana firma komunalna z Jaworzna, a dzisiaj komunikacja miejska w Jaworznie jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, posiadającą nawet autobusy elektryczne. ZKKM Jaworzno przekształcono się w ZKKM Chrzanów.. Zlikwidowano niektóre połączenia (np. utrudniono dojazd do ostatniego dużego zakładu w Trzebini, czyli Elektrowni z Chrzanowa przez Luszowice likwidując linię 323 – zamiast 20 minut jedzie się teraz ponad 40 minut, a z Luszowic, Gór Luszowskich można dojechać tylko z przesiadkami), nieskomunikowano połączenia (z wielu kierunków trzeba czekać po kilkadziesiąt minut na przesiadkę w Chrzanowie). Można w nieskończoność wymieniać nieudolność władz ZKKM.
    Trzebinia miała bardzo dobre przedsiębiorstwo „Usługi Komunalne”. Przez lata bez zarzutu dbało o czystość miasta. Ba, nawet świadczyło usługi na zewnątrz. Cóż z tego, skoro burmistrz sprawy zagospodarowania odpadów komunalnych oddał Związkowi Międzygminnemu „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.Na początku UK „Trzebinia” dalej zajmowały się wywozem śmieci na zlecenie ZMGK. Niestety historia lubi się powtarzać i już w zeszłym roku zaczęły się przepychanki o PSZOK w Trzebini. Mimo, że UK „Trzebinia”, jako jedyna firma złożyła ofertę, to pan prezes ZMGK kilkakrotnie anulował przetarg, pozbawiając mieszkańców Trzebini PSZOK Dopiero po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich pan prezes ZMGK raczył podpisać umowę na PSZOK z UK „Trzebinia”. Było to tylko preludium do zniszczenia firmy komunalnej z Trzebini. Od tego roku UK „Trzebinia” przestało odbierać odpady komunalne. „Przyszła” firma prywatna z Krakowa, którą wyrugowano naszą lokalną firmę z Trzebini. Zamiast taniej, nagle opłaty wzrosły. Wiadomo: w Krakowie ceny i zarobki są wyższe, ale zapłacą za to mieszkańcy Trzebini: raz za pokrycie strat spowodowanych likwidacją UK „Trzebinia”, a za niedługo będą kolejne podwyżki opłat za wywóz śmieci (trzeba będzie pokryć mniejszy zysk, za obniżenie kosztów dla wejścia na nasz rynek)
    Niestety Trzebinia nie ma takich władz, jak Jaworzno, więc pozwoliła na zniszczenie Usług Komunalnych „Trzebinia”. Nawet burmistrz, który wyszedł z tego przedsiębiorstwa nie ….., a nawet sam przygotował wniosek o likwidację. Przykro patrzeć na krótkowzroczność burmistrza i radnych!

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Minął rok od czasu, gdy Adam Adamczyk ponownie objął stanowisko burmistrza Trzebini. Jak oceniasz jego pracę na rzecz mieszkańców?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij